Wrocław – Hala Stulecia

ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Hala Stulecia to unikatowe miejsce spotkań we Wrocławiu. Historyczna budowla z 1913 roku wzniesiona została z myślą o organizacji imprez masowych. Odbywały się w niej wystawy, festiwale, turnieje i zgromadzenia. Niemiecki wybitny architekt Max Berg, twórca Hali Stulecia, nazwał ją katedrą demokracji. W roku 2006 Hala Stulecia wraz z terenami przyległymi, dawnym Pawilonem Restauracyjnym, pergolą i niecką wodną, została wpisana na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, jako jedno z najważniejszych osiągnięć dwudziestowiecznej architektury.

W latach 2010–2011 obiekt przeszedł historyczną renowację elewacji i gruntowny remont wnętrza, dzięki czemu Hala Stulecia jest jednym z najpopularniejszych miejsc organizacji spotkań w Polsce. Wielofunkcyjność dostępnych powierzchni oraz wyposażenie w najnowocześniejsze urządzeniatechniczne sprawiają, że odbywające się wydarzenia – kongresy, targi, zawody sportowe czy imprezykulturalne – prezentują najwyższy poziom organizacyjny.

Hala Stulecia tworzy idealne miejsce spotkań w centrum Wrocławia – pożądany cel dla organizatorów wszelkiego rodzaju wydarzeń biznesowych, kulturalnych i sportowych do 10 tys. uczestników.